< návrat zpět

Výbava klece

Miska na krmení : Miska na krmení by měla být keramická. Je stabilní, lehce se umývá a hlavně nejde okousat. Suché krmení můžete umístit  do automatického dávkovače.

 

 Voda : Nejlepší je na drátěnou klec připevnit napáječku, jelikož v ní má králík stále čistou vodu  a neznečistí jí močí, nebo svými  výkaly. Jelikož toto mají králíčci v oblibě. Nejlepší pítko je plastové s kuličkovým ventilem.

Jesle na seno : Na seno kupte králíčkovy jesličky, které se dají pověsit na bok klece. Králíček nebude tím mít možnost seno znečistit a tím, jak se bude natahovat, je to pro něho jen dobře.

 

 

Domeček  : Domeček je pro králíčka ideální místo, kde se může schovat.  Ze začátku třeba bude stačit jen krabice z papíru. Pokud je krabice už  znečištěná, prostě ji vyměníme za novou. Pokud chcete pořídit lepší bydlení a hlavně trvanlivější, potom existují plastové nebo dřevěné domečky.

 

Podestýlka : Králíci mají citlivé čumáky a nemají rádi, pobyt ve vlhku. Měli by jsme proto zvolit podestýlku, co králíčkům nedráždí čumáčky, je bez škodlivých látek a dobře saje moč. V obchodech  je mnoho druhů podestýlek : lisované hobliny, směs hoblin s rašelinou, sláma a slaměné pelety. Mnozí  chovatelé používají i kočkolit.

Poznámka :1)  Rašelinové podestýlce by jste se měli raději vyhnout z důvodu ochrany životního prostředí. 2) Hobliny jsou cenově poměrně levné, zůstávají však uchyceny v srsti králíčků a ti je roznášejí po bytě, 3) Podestýlka ze slaměných pelet je velice savá a lze ji doporučit jako jednu z nejvhodnějších podestýlek, 4) Kočkolit je velice hrubý a proto je dobré ho smíchat s jinou podestýlkou zde uvedenou, 5) Novinový papír lze použít na dno klece, pokud noviny králíček požírá, je to pro něho nebezpečné z důvodu potiskaných stránek.

 

Toaleta : Na záchůdek, jak sami poznáte, chodí králíček jen do jednoho rohu. A na to místo se nám hodí dát pro něho třeba kočíčí toaletu.

Poznámka : Králíci v podestýlce rádi hrabou a proto je potřeba nádobu zatížit. Ideální je nejaký kámen, který podestýlku zatíží a on si brousí drápky.

Můj králík

Anketa

Máte rádi králíky ?
Počet hlasů: 1164

Diskuze + inzerce

Kontakt

Email: JewellGirl@seznam.cz
Počítadlo:

TOPlist

redak.czechian.net

www.kralikoviny.wz.cz

Katalog odkazů

Alfa Elchron

Linkovník

Český vyhledávač CENT.CZ

ONCZ.NET

cabalonline.czechian.net