< návrat zpět

Králičí svatba

Nejpřirozenější  rituál páření probíhá mimo klec ( například ve venkovním výběhu, ale může to být i po pokoji ). Samici vždy přidáváme k samečkovi, nikdy naopak. Ve svém teritoriu by mohla samička samečka napadnout a poranit. Zda bude jeho snažení ihned úspěšné,  nebo o ni bude muset usilovat déle, záleží pouze na samičce, zda-li se bude chtít pářit, nebo ne.

Můžete pozorovat následující způsoby chování :

1) Pachová kontrola a značkování : Sameček očichává anální oblast samičky, aby se přesvědčil do jaké míry je samička v říji. Tření, žláz na bradě označuje okolí a také samičku. Dámu svého srdíčka také uctívá paprskem moči obsahující jeho aromatické sekrety.

Nadbíhání : Především v potáčení fázi říje nechává samička přiblížit samce, aby ji mohl zezadu očichávat. Začne-li ale potom dorážet samička odskočí pryč. Vždy však zůstane v dosahu a dohledu samečka.

Mazlení : Když se sameček samičce líbí, ale ještě není připravena na vlastní akt páření, položí oba hlavičky na sebe, samička se při tom tiskne k zemi a sameček ji olizuje. Potom se k sobě tulí. Š'touchání  čumáčkem do samičky znamená, že chce sameček ještě více mazlení.

Obcházení : S napnutými zadními končetinami se sameček pyšně promenuje okolo samičky a snaží se udělat dojem. Zvedá při tom ocásek.

Páření : Samice ve vysoké fázi říje se tiskne k zemi a zvedá pánev. To samečkovi usnadňuje proniknutí. Rychlými kopulačními pohyby dojde k ejakulaci. Po aktu sameček  obvykle sklouzne s krátkým zavrčením na stranu a zůstane vyčerpaně ležet. Opakování není nutné, jelikož asi po 10-12 hodinách dojde k oplodnění vajíčka.

Můj králík

Anketa

Máte rádi králíky ?
Počet hlasů: 1164

Diskuze + inzerce

Kontakt

Email: JewellGirl@seznam.cz
Počítadlo:

TOPlist

redak.czechian.net

www.kralikoviny.wz.cz

Katalog odkazů

Alfa Elchron

Linkovník

Český vyhledávač CENT.CZ

ONCZ.NET

cabalonline.czechian.net